PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuPodcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / „Zamkowe Kameralia” 22 maja 2014 roku

„Zamkowe Kameralia” 22 maja 2014 roku„Zamkowe Kameralia” 22 maja 2014 roku„Zamkowe Kameralia” 22 maja 2014 roku„Zamkowe Kameralia” 22 maja 2014 roku

Rok 2014 jest Międzynarodowym Rokiem Altówki. Z tej okazji na "Zamkowych Kameraliach" 22 maja 2014 r. gościliśmy muzyka Krzysztofa Tymendorfa, który po mistrzowsku zaprezentował przybyłym słuchaczom brzmienie altówki. Na fortepianie towarzyszył mu Maciej Gański. Obaj niezwykle utalentowani muzycy są laureatami prestiżowych konkursów w kraju i zagranicą.
Jednocześnie koncertowi towarzyszyła ekspozycja wystawy prac plastycznych pt. ,, Muzyka nie zna granic’’, która jest związana z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki oraz Powiatowe Ognisko Plastyczne, w związku z wymianą młodzieży szkół muzycznych z Malborka i Monheim am Rhein.
Melomani muzyki klasycznej mieli okazję poznać kolejne piękne wnętrze, w której odbywał się koncert – Salę Narożna na Zamku Średnim.

NS