PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - Krzysztof Ścierański

zamkowe kamerali gitara basowa

 

Kocham gitary to tytuł kolejnego koncertu z cyklu Zamkowe Kameralia, który odbędzie się 12 września 2013r. (czwartek), o godz. 18.00 w Przyziemiu Karwanu.
W pierwszym, jesiennym koncercie usłyszymy recital trio jazzowego z Krzysztofem Ścierańskim na czele – według rankingu miesięcznika Jazz Forum od dwudziestu lat najlepszym polskim basistą. Przygotujmy się zatem na dawkę niesamowitej enegii, ciepła i wrażliwości, właściwie poezji basowej.  
 
 
Ścierański  i jego muzyka urzekają osobowością i szczerością. On nie gra – on swoje utwory maluje, wykorzystując do tego całą dostępną mu paletę dźwięków. Dzięki temu jego koncerty są subtelne i klimatyczne, pełne różnorakich doznań. Wrażliwość muzyka w połączeniu z jego mistrzowskim warsztatem powoduje każdorazowo zachwyt publiki zgromadzonej na koncertach.
 
W twórczości Ścierańskiego oczywiście jest i jazz ale nie tylko. Artysta częstuje widza kompilacją muzyki funk z rytmami Południowej Afryki, salsy czy rytm’n\'blues’a. Zaskakujące jest to, że nie zmieniając pierwotnej formy utworów czyni je niepowtarzalnymi, dostosowując kompozycje do miejsca i przestrzeni w jakiej koncertuje. Wszystko to sprawia, że jego koncerty mają niepowtarzalny charakter, na który niewątpliwie składają się nie tylko dźwięki ale i odbiorcy, którzy w twórczości muzyka przeradzają się w swoisty muzyczny środek wyrazu.
 
 
Bilety na koncert Kocham gitary do nabycia w kasie Muzeum Zamkowego w Malborku w cenie 12 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy).
 
Serdecznie zapraszamy na koncert.

Warto posłuchać:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1mYtREMjeGc#t=20
 
http://www.youtube.com/watch?v=f8hFR8fppEk
 
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1mYtREMjeGc#t=135
 

 

NS