PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieEdukacja muzealna onlineNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuStraty wojenne

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - Zagan Acoustic - 1 października

 Zamkowe Kameralia - Zagan Acoustic

 

Data koncertu: 1  października 2015, godz. 18:00
Miejsce koncertu: Przyziemie KARWANU, Muzeum Zamkowe w Malborku
Bilety: 12,00 PLN (normalny), 7,00 PLN (ulgowy)
do nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku od poniedziałku - 21 września 2015

 

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku mają zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej i jazzowej na powakacyjne Zamkowe Kameralia.

1 października 2015 roku (czwartek) w Przyziemu KARWANU zabrzmi zespół Zagan Acoustic promujący swoją najnowszą płytę zatytułowaną Folk&Roll.

Zagan Aciustic

Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańskuz inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy.
W repertuarze muzyków znajdują się głównie autorskie kompozycje, zarejestrowane na debiutanckiej płycie zatytułowanej "3:1". Album nagrany został z pierwszym klarnecistą zespołu – przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą.
 


 

Na początku 2015 roku ukazała się druga płyta "Folk&Roll", zawierająca utwory polskich kompozytorów napisane z myślą o zespole. Muzykom towarzyszy na niej Krzesimir Dębski, a krążek otrzymał szereg entuzjastycznych recenzji. Zagan Acoustic jest nie tylko doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Muzycy występują również na czołowych festiwalach muzycznych w Polsce, a także na Litwie, Słowacji, w Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość kwartetu prezentowana była nieraz w audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC, Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów. Otwarta formuła zespołu sprawia, że współpracuje on ze znakomitymi solistami, zespołami czy orkiestrami. W ostatnim czasie zespół otrzymał wyróżnienie za kunszt wykonawczy na festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja". 

Posłuchaj Zagan acoustic - | feat. Krzesimir Dębski | Highland Roll  (tutaj)

 

Zapraszamy na kolejną uczę muzyczną!

 


Organizatorzy:

 

                         

Muzeum Zamkowe w Malborku          Stowarzyszenie Miłośników Muzyki 

 


 

Partnerzy:


 

Patroni medialni:

     

          

NS