PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Darmowy listopad2022Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuPodcast Posłuchaj MuzeumRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Zbroja współczesna - konkurs rzeźbiarski

Zbroja współczesna konkurs

 

Związek Polskich Artystów Plastyków
oraz
Muzeum Zamkowe w Malborku
ogłaszają:


Konkurs dla studentów szkół artystycznych i kierunków artystycznych
na realizację obiektu rzeźbiarskiego/instalacji przestrzennej
pod hasłem:

„ZBROJA WSPÓŁCZESNA”

 

Zbroja - symbol siły, oznaka władzy i niedostępności. Temat konkursu ma za zadanie zainspirować do połączenia dawnych form ze współczesnymi odniesieniami, których efekty miałyby szanse atrakcyjnie zafunkcjonować w surowych i tajemniczych przestrzeniach malborskiego zamku. Inspirację stanowią tu nie tylko średniowieczne formy pancerzy, które można zaskakująco rozwinąć formalnie, ale przede wszystkim sama refleksja nad funkcjonowaniem współczesnych odpowiedników zbroi w kulturze współczesnej, jej odmiennych celów i wyzwań czy relacji pojęć, np. zbroi i płci. Zadaniem konkursu jest taka realizacja tematu, by korespondował on ze zjawiskami społecznymi kształtującymi współczesny, globalny świat. Mamy nadzieję na ciekawe realizacje, nie tylko pod względem formalnym, ale i nasycone refleksją o podłożu socjologicznym, psychologicznym czy filozoficznym, będące wyrazem komentarza na temat rzeczywistości w jakiej żyjemy.

• Celem Konkursu jest stworzenie obiektu rzeźbiarskiego/przestrzennego pod hasłem „ZBROJA WSPÓŁCZESNA”.

• Technika wykonania prac jest dowolna: metal, ceramika, szkło, drewno, techniki mieszane, instalacje. Warunek stanowi jednak trójwymiarowość formy.

• Uczestnikami Konkursu mogą być studenci ASP, innych uczelni artystycznych oraz kierunków artystycznych.

• Najlepsze prace zostaną wybrane przez Jury, w skład którego wejdą wybitni artyści rzeźbiarze Związku Polskich Artystów Plastyków oraz przedstawiciele Muzeum Zamkowego w Malborku.

• Autorzy prac wyłonionych w konkursie zostaną zaproszeni do udziału w wystawie konkursowej organizowanej w przestrzeniach Muzeum Zamkowego w Malborku. Wystawa ma na celu zebranie pełnej wyrazu całości indywidualnych refleksji artystycznych zaproszonych młodych artystów i ułożenie z nich nowej wartości, podejmującej dialog z miejscem ekspozycji.

Konkurs ma charakter dwuetapowy: pierwszym etapem jest składanie w formie elektronicznej koncepcji pracy/odręcznych szkiców/projektów graficznych w dowolnej technice wraz z krótkim opisem, będących odpowiedzią na hasło zawarte w temacie. Autorzy najciekawszych koncepcji zostaną zaproszeni do drugiego etapu konkursu.

 

Termin nadsyłania koncepcji prac upływa z dniem: 03.01.2013 r.

Do drugiego etapu bloku konkursowego wybrane zostaną najciekawsze koncepcje nadesłane przez młodych artystów. Autorzy zostaną powiadomieni o kwalifikacji do II etapu drogą mailową.


Termin dostarczenia/nadsyłania gotowych realizacji upływa z dniem: 15.05.2013 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu „Zbroja współczesna” oraz na stronach Organizatorów: www.zpap.pl i www.zamek.malbork.pl.


Załączniki:

 Regulamin konkursu (pobierz)
 

 

 

 

NS