Związany z Muzeum Zamkowym w Malborku niemal od chwili jego powstania. Gdy pierwszy dyrektor zamku Henryk Raczyniewski za jego sugestią ogłosił konkurs na ekslibris dla powstającej biblioteki zamkowej, przekonał go do kontynuacji tej idei w formie dwuletniego konkursu. Tak zrodziło się Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego, które wówczas wprowadziło młode muzeum w nurt europejskiego życia artystycznego, a z czasem urosło do rangi najstarszej i najbardziej liczącej się światowej imprezy. Bez przesady można więc stwierdzić, że był jednym z architektów międzynarodowej marki młodej instytucji muzealnej.
Był organizatorem i komisarzem Biennale malborskiego w latach1963-1975 i później – w latach 1988-2007.
Do końca żyjący sprawami Biennale współpracował z Muzeum przy jego organizacji. Jego profesjonalizm i osobiste kontakty skupiały wokół imprezy wybitnych artystów, znawców i kolekcjonerów ekslibrisu z całego świata.
Niekwestionowany autorytet w dziedzinie grafiki czuwał stale, by kryterium wartości artystycznej było decydującym wyznacznikiem przyjmowania prac na wystawy malborskie.
Niezwykle ciepły, serdeczny kolega pełen ogromnej wrażliwości i – chciałoby się rzec przedwojennej – kultury.
Był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym i ciekawym. Poza grafiką, marginalnie ale z sukcesem, zajmował się jubilerstwem. Zaprojektowane i wykonane przez niego przedmioty i biżuteria zasilają malborską kolekcję, będąc stałym elementem wystawy poświęconej rzemiosłu i twórczości artystycznej wykorzystującej bursztynowy surowiec.
Sam postrzegał swoje twórcze działania za rzemiosło, którego historyczne osiągnięcia fascynowały go przez większość życia. Umiłowanie rzemiosła artystycznego, prowadziło do zgłębiania dawnych technik, ale także „przygodnego” zbieractwa, dzięki któremu wiele polskich muzeów stało się beneficjentami jego hojności.
Jako twórca i animator kultury w 2014 roku został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Do końcowych lat życia pozostawał w stałym kontakcie tak z Muzeum Zamkowym Malborku jak i całymi konstelacjami współtworzących je osób.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Dyrekcja i Pracownicy
Muzeum Zamkowego w Malborku