Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20.00

Projekty

  • Projekty naukowe

BADANIA POLIPTYKU GRUDZIĄDZKIEGO

Muzeum Zamkowe w Malborku i Muzeum Narodowe w Warszawie rozpoczynają kompleksowe, interdyscyplinarne badania Poliptyku Grudziądzkiego Zamek malborski był przed II wojną światową miejscem przechowywania wielu cennych zabytków i dzieł sztuki. Jednym z nich była malowana nastawa ołtarzowa pochodząca z kaplicy zamku krzyżackiego w Grudziądzu, która dziś znajduje się w zbiorach warszawskiego Muzeum Narodowego (Śr. 22). […]

„Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych”

Projekt zakłada przeprowadzenie prac konserwatorskich i robót budowlanych zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku oraz dostosowanie ich do funkcji kulturowo-edukacyjnych (biblioteki, pracowni konserwatorskiej, pracowni digitalizacji i Centrum Badań nad dziedzictwem pokrzyżackim).

  • Projekty naukowe

Projekt Straty

Muzeum Zamkowe w Malborku od roku 2018 realizuje projekt "Straty wojenne", czyli badań w zakresie strat i rozproszeń zbiorów zamków w Malborku i Kwidzynie poniesionych w wyniku II wojny światowej.

  • Projekty naukowe

Styl piękny w redakcji czeskiej w Prusach – rzeźba kamienna z lat 1380-1400

W roku 2018 Muzeum Zamkowe w Malborku zainicjowało międzynarodowy, interdyscyplinarny projekt „Styl piękny w redakcji czeskiej w Prusach – rzeźba kamienna z lat 1380-1400”, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik pozwala nam na świeże spojrzenie na unikalne zabytki z okresu średniowiecza.

Skarby Zamkowych Kolekcji

Zespół Muzeum Zamkowego w Malborku prowadzi interdyscyplinarny projekt "Skarby Zamkowych Kolekcji", który przenosi najcenniejsze zabytki dostępne w kolekcjach trzech oddziałów Muzeum do przestrzeni wirtualnej. 

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78