Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

„Czwartki na Przedzamczu” – inauguracja nowego cyklu spotkań kulturalnych

Czwartki na Przedzamczu

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza serdecznie na cykl spotkań pod nazwą Czwartki na Przedzamczu. 

To oferta skierowana absolutnie do każdego – pasjonatów historii, miłośników książek, osób szukających sposobów na wartościowe spędzenie czasu, starszych, młodszych. Zabierzemy Cię w podróż po meandrach historii, pokażemy pracę muzealnika, opowiemy o ciekawych publikacjach i nie tylko.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, zawsze w czwartek, w Sali konferencyjnej Biblioteki Naukowej, w nowo oddanym do użytku budynku na Przedzamczu.

Cykl zostanie zainaugurowany 4 lipca o godz. 17.00, a jego tematem przewodnim będą działania Muzeum Zamkowego w Malborku związaniem z badaniami strat wojennych i zbiorów rozproszonych zamku malborskiego.

Zapraszamy na spotkanie pt. Krzesło odzyskane…  strata – proweniencja – tożsamość miejsca.

Tytułowe krzesło jest symbolem wszystkich utraconych / poszukiwanych  / odzyskanych zabytków pochodzących z przedwojennych zbiorów zamku w Malborku. W tym kontekście zostaną zaprezentowane działania  #Projektu Straty w ramach ministerialnego programu Badanie polskich strat wojennych.

Pochylimy się nad problematyką strat wojennych i metodologią badań proweniencyjnych, zaprezentujemy dotychczasowe efekty projektu, nie tylko w postaci odzyskanego zabytku, ale także wydawnictw, które będzie można otrzymać podczas spotkania. Liczymy na aktywne uczestnictwo w spotkaniu. Osoby zainteresowane odsyłamy na stronę internetową www.straty.zamek.malbork.pl, gdzie wcześniej można zapoznać się z poruszaną problematyką, bowiem liczymy na dyskusję z Państwem.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

 

 

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78