Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Dzień Otwarty Biblioteki Muzeum Zamkowego

Czas na Bibliotekę!!!

Czy wiecie Państwo, że Biblioteka Muzeum Zamkowego w Malborku istnieje od 1961 roku, co oznacza, że funkcjonuje już 62 lata!!!
Długo? krótko? to oczywiście pojęcie względne. Wychodząc z założenia, że się nie starzejemy, a jedynie nabieramy doświadczeń, to wydaje nam się, że jednak nie poddajemy się presji czasu. Jest wręcz odwrotnie. W okresie swego funkcjonowania zamkowa książnica podlegała wielu zmianom. Ale zawsze była miejscem przyjaznym pracownikom muzeum, naukowcom, studentom, uczniom oraz pasjonatom historii czy po prostu poszukiwaczom wiedzy.
Ten rok jest wyjątkowy pod pewnym względem. Jest bowiem ostatnim rokiem w obecnej lokalizacji. Wiąże się to z ogromnym przedsięwzięciem Muzeum Zamkowego, a dokładniej z projektem „Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych”, realizowanym w ramach Programu Kultura Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego Działanie 1 Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym.
O tym jakie zmiany nastąpią, będziemy informować na bieżąco. Zanim jednak do tego dojdzie już dzisiaj zapraszamy Państwa na Dzień Otwarty Biblioteki, który odbędzie się 11 maja b.r. w godzinach od 10.00–18.00. Będzie to ostatnia szansa, aby zapoznać się z historią oraz działalnością książnicy w obecnej formie i miejscu.
 
W programie m.in.:
1. Projekcja filmu: Śladami książek i bibliotek na zamku malborskim
2. Pokaz najcenniejszych egzemplarzy ze zbiorów biblioteki
3. Krótka historia opraw – prezentacja najciekawszych opraw zamkowej książnicy
4. Warsztaty plastyczne: zaprojektuj zakładkę do książki, kolorowanki dla najmłodszych
5. Gra terenowa we współpracy z Pomorską Biblioteką Pedagogiczną w Gdańsku. Filia w Malborku.
6. Konkursy i quizy z nagrodami.
 
Zachęcamy do śledzenia naszych wpisów, w których będziemy podawać różne informacje związane z biblioteką. Mogą się przydać w trakcie konkursów.
Nasze wydarzenie idealnie wpisuje się także w XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który odbędzie się w dniach 8–15 maja. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem: Moja Twoja Nasza Biblioteka!
Jeśli chcecie poznać bliżej zamkową Bibliotekę serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny.
 
Grupy szkolne prosimy o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: 55/647-0-897, 899 lub e-mailowo: biblioteka@zamek.malbork.pl

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78