Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Zamków i Muzeów Nadbałtyckich

Reprezentanci krajów nadbałtyckich gościli w malborskim zamku w dniach 24-26 stycznia br. Celem wizyty było posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Zamków i Muzeów Nadbałtyckich, którego obrady poprowadziła pani Ina Line z zamku Bauska na Łotwie – prezydent Stowarzyszenia.
 
Stowarzyszenie zostało założone w roku 1991, w zamku Malbork. Od tamtej pory działa nieprzerwanie. Do Stowarzyszenia należą w tej chwili 53 zamki i muzea w Szwecji, Finlandii, Estonii, na Łotwie i Litwie, w Polsce, Niemczech i Danii. Po 24 lutego 2022 r. – na postawie decyzji Zjazdu Generalnego Stowarzyszenia – Rosja została wykluczona z grona państw reprezentowanych w naszej organizacji.
 
W Malborku omawiano między innymi kwestie organizacyjne Stowarzyszenia i podjęto decyzje związane z wydaniem czwartej edycji książki o zamkach nadbałtyckich. Z bardzo żywym zainteresowaniem i pełną aprobatą został przyjęty program kilkuletniego programu badawczego, przedstawiony przez dyrektora Muzeum Zamkowego – dr hab. Janusza Trupindę, wiceprezydenta Stowarzyszenia.
„Program ten jest w moim przekonaniu szansą na jeszcze większą integrację członków Stowarzyszenia, impulsem do jego dalszego rozwoju. Jego naukowym centrum będzie Muzeum Zamkowe w Malborku, a właściwie Centrum Badań na Dziedzictwem Pokrzyżackim, czyli nasze nowe, muzealne centrum kompetencji” – powiedział podczas spotkania Dyrektor MZM
 
Spotkaniu Zarządu towarzyszyło zwiedzanie naszego zamku oraz wymiana doświadczeń z pracownikami wybranych działów Muzeum Zamkowego.
Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Zamków i Muzeów Nadbałtyckich zwiedzają Letni Refektarz. Uczestnicy stoją na tle ściany południowej i zachodniej z widocznymi na całej powierzchni prostokątnymi oknami z maswerkowymi zdobieniami.

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78