Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Z niecierpliwością oczekujemy na Twoją niezwykłą historię z odbudową zamku w tle!

Z niecierpliwością oczekujemy na Twoją niezwykłą historię z odbudową zamku w tle!

Muzeum Zamkowe w Malborku serdecznie zaprasza Państwa do podzielenia się swoimi fotografiami, na których odbudowa zamku stanowi niezwykłe tło. Najcenniejsze dla nas są właśnie Państwa opowieści, które wyłaniają się podczas oglądania rodzinnych albumów.

Kilkadziesiąt lat odbudowy po wojnie to nie tylko historia samego miejsca, ale przede wszystkim historie ludzi, którzy włożyli w to swoje serce i zaangażowanie. W rodzinnych albumach lub w skrytych szufladach mogą się kryć niezwykłe relacje o naszych mamach, dziadkach czy wujkach, którzy brali udział w pracach porządkowych lub budowlanych prowadzonych na zamku. Być może ich codzienne życie bywało świadkiem tego, co działo się tu przez kilkadziesiąt lat powojennej odbudowy. A może jako dzieci bawili się na murach zamkowych lub obserwowali, jak z ruin wyłaniał się majestatyczny Kościół NMP na Zamku Wysokim.

Wasze fotografie mają szansę stać się nieodłączną częścią tej społecznej historii odbudowy zamku, a także znaleźć się w planowanym albumie! Będziemy niezwykle wdzięczni za ich udostępnienie, wraz z krótkim opisem Waszych wspomnień.

Do końca czerwca istnieje możliwość dostarczenia zdjęć osobiście na zamek lub przesłania ich na adres e-mail: m.rogalewska@zamek.malbork.pl. Więcej informacji można uzyskać pod wyżej podanym adresem e-mail lub pod numerem telefonu: +48 55 647 27 11.

 

Nie zwlekaj! Przeżyjmy razem tę wyjątkową historię odbudowy zamku w Malborku!

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78