Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Kino pod chmurką w zamkowych murach

Grafika wydarzenia pt. kino pod chmurką.Na białym tle pośrodku napis Kino pod chmurką w zamkowych murach. Z góry oraz z prawej i lewej strony trzy czarne prostokąty w formie taśmy filmowej na nich odpowiednio napisy. Na górze 2 września godzina 19.30. Z lewej strony Film Krzyżacy. Z prawej strony Bilet 5 zł. u dołu napis Wydarzenie w ramach wystawy Nigra crux, mala crux. Czarna i biała legenda zakonu krzyżackiego oraz logo wystawy i Muzeum Zamkowego w Malborku.

Film „Krzyżacy” zrealizowany w nowatorskiej jak na tamte czasy technice panoramicznej był ogromnym sukcesem polskiej kinematografii. Dziesiątki konsultantów dopasowywały literacki obraz wydarzeń i postaci do ówczesnego stanu badań historycznych nad tą epoką. Stworzony przez Aleksandra Forda obraz filmowy oraz jego wspaniała scena batalistyczna są dziełem, którego nie powstydziłby się wówczas żaden reżyser.
Do obejrzenia tak wyjątkowego dzieła polskiej kinematografii zapraszamy
w najznakomitszej ku temu scenerii – dziedzińcu zamku malborskiego.

Już o godzinie 19:30 zaprosimy Państwa do zajmowania miejsc na leżakach usytuowanych przed ogromnym ekranem na dziedzińcu Zamku Średniego.

Widziałeś już film „Krzyżacy” prawda? A oglądałeś go kiedyś na wielkim ekranie o zmroku w murach malborskiego zamku? Pospiesz się i zdobądź swój bilet!

2 września
Dziedziniec Zamku Średniego w Malborku
19:30
Bilety: 5 zł
– kasy biletowe
– on-line https://bilety.zamek.malbork.pl/termin.html?id=66…

Na terenie „kina” będzie możliwość zakupu przekąsek i napoi.

Zapraszamy! 

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78