Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Konferencja naukowa podsumowująca kilkuletni projekt badawczy

Przed nami czerwcowe sympozjum naukowe. Będziemy mieli okazję gościć najwyższej klasy specjalistów z Polski i zagranicy, zajmujących się sztuką i architekturą XIV i XV wieku. Głównym tematem obrad będzie fenomen stylu pięknego – prawdopodobnie najważniejszego zjawiska w dziejach sztuki średniowiecznej, które zrodziło szereg dzieł do dziś zachwycających swą jakością i klasą.

 
pośrodku na postumencie ustawiona rzeźba przedstawiająca Maryję trzymającą na kolanach martwego Chrystusa. Za obiektem stoją dwie kobiety oglądające dzieło.
 
 
Konferencja jest pokłosiem projektu naukowego, który przy wsparciu Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz Narodowego Muzeum Morskiego prowadziliśmy przez kilka ubiegłych lat. Badaliśmy zachowane na terenie dawnego państwa krzyżackiego rzeźby kamienne, w tym naszą figurę Chrystusa Ogrójcowego. Zorganizowaliśmy też wyjątkową wystawę Bilde von Prage, na której wiele z tych dzieł można było zobaczyć. Pod koniec bieżącego roku ukazała się monografia zawierająca szczegółowe omówienie naszych działań i raport z uzyskanych wyników. Teraz chcemy te rezultaty poddać pod fachową dyskusję, ale też przybliżyć wszystkim zainteresowanym. W tym celu szykujemy konferencję, a wspiera nas w tym Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wkrótce zaprezentujemy program sesji i podamy szczegóły wydarzenia. Tymczasem garść wspomnień z realizacji projektu. Po więcej zapraszamy na stronę: www.marlstone.zamek.pl.
 

.

Konserwatorka przy pracy
pośrodku na blacie stoi drewniana rzeźba przedstawiająca Maryję trzymającą na kolanach martwe ciało Chrystusa. obok stoi konserwatorka wykonująca prace przy obiekcie.
Konserwatorka przy pracy. W centralnym punkcie na stole leży drewniana rzeźba przedstawiająca postać kobiety. oświetlona jest z góry podłużną lampą. Konserwatorka nakłada specjalną szpatulką substancję z pojemnika, który trzyma w lewej dłoni.

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78