Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Nagroda honorowa w konkursie Najpiękniejsze Polskie Książki 2022

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznało wyjątkową nagrodę naszej publikacji.

 

„Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych”
Agnieszka Kowalska, Monika Rogalewska, Bartosz Skop i Bogusz Wasik.

Projekt okładki, opracowanie graficzne i skład: Ryszard Bienert

Wydawca: Muzeum Zamkowe w Malborku

Druk i oprawa: Zakład Poligraficzny Moś i Łuczak, Poznań

ISBN 978-83-958986-8-6

Dyplom z napisem. Na czerwonym tle białą kartka. Na górze pośrodku logo w kształcie czerwonego listka w kształcie serca, w otoku napis Najpiękniejsze polskie książki. po lewej stronie napis Sześćdziesiąty trzeci konkurs Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. po prawej Najpiękniejsze polskie książki 2022. poniżej tekst Jury sześćdziesiątego trzeciego konkursu przyznaje nagrodę honorową Muzeum Zamkowemu w Malborku za książkę Agnieszki Kowalskiej, Moniki Rogalewskiej, Bartosza Skopa i Bogusza Wasika Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w MAlborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno edukacyjnych. Poniżej podpisy członków komisji i data Warszawa 22 maj 2023

 

Nagrodę podczas Międzynarodowych Targów Książki odebrała nasza koleżanka Aleksandra Sobczak – pomysłodawczyni koncepcji wydawniczej i główna koordynatorka przedsięwzięcia.

Publikacja ta jest doskonałym przykładem tego, iż specjalistyczne zagadnienia, takie jak dokumentacja i adaptacja architektonicznych historycznych budynków do nowych funkcji, można przedstawić czytelnikom w nowoczesny i niebanalny, a zarazem logiczny i przejrzysty sposób. Książka intryguje już od samej, czysto typograficznej okładki z wkomponowaną w nią pocztówką. Oryginalnym zabiegiem jest nadrukowanie na brzegach książki miniatur budynków zamkowych. Layout publikacji w łatwy sposób umożliwia czytelnikowi przyswojenie tekstu, który został tu zawarty w aż czterech językach, czego dowiadujemy się już z pierwszej strony okładki. Jest to intrygujący i znakomity koncept projektowy, typograficzny i wydawniczy, w którym żaden z elementów książki nie został pominięty. – takie słowa komisji konkursowej usłyszała publiczność podczas wręczenia nagród.

Zachęcamy do sięgnięcia po tę nietuzinkową publikację!

okładka książki z widocznym napisem w języku polskim przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych. Poniżej ten sam tekst w języku angielskim.
otwarta książka z widocznym fragmentem tekstu Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych. po lewej i prawej stronie kolorowe rysunki zamku wykonane przez dzieci.
Otwarta książka z tekstem w języku angielskim.

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78