Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Nagroda „Zasłużony dla Miasta Malborka”

Nagroda „Zasłużony dla Miasta Malbork” dla Muzeum Zamkowego w Malborku.
 
W środę, 25 października 2023 roku, w Ośrodku Konferencyjnym Karwan malborskiego zamku odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Malborka. Była to nadzwyczajna okoliczność, podczas której nadano tytuły „Zasłużony dla Miasta Malborka” dla Pani Teresy Żelazo oraz Muzeum Zamkowe w Malborku. Uchwały w sprawie nadania tytułów Rada Miasta Malborka podjęła na sesji z dnia 15 czerwca 2023 r.
Podczas uroczystości laudację na cześć zasłużonych wygłosił Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz. Symboliczne statuetki na ręce Pani Teresy Żelazo i dyrektora dr hab. Janusza Trupindy złożył Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.
 
Dziękuję za tę nieoczekiwaną dla nas nagrodę jako reprezentant pracowników zatrudnionych w Muzeum, jak i tych, którzy w nim pracowali, i których już z nami nie ma. To jest wielki wyraz poszanowania ich pracy, pasji i tego, co w tych murach pozostawili. – powiedział dr hab. Janusz Trupinda, Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku odbierając nagrodę.
 
Jest nam niezmiernie miło, że mieszkańcy Malborka podali kandydaturę naszego Muzeum do tej zaszczytnej nagrody oraz dziękujemy Kapitule i Radzie Miasta Malborka za jej przyznanie.
 
 
Dyrektor Muzeum Zamkowego odbiera nagrodę. Gratulacje składa Andrzej Panek.
Dyrekcja Muzeum Zamkowego i przedstawiciel Rady Miasta podczas wręczania nagrody.

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78