Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Nicolao Copernico Dedicatum – koncert

Grafika w tonacji cegasto żółtej. W lewym górnym rogu napis 20 i 27 maja godzina 20. Muzeum Zamkowe w Malborku. Kościół Najświętszej Marii Panny na Zamku Wysokim. Po prawej: Koncert w 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernica Nicolao Copernico Dedicatum. Polski chór kameralny, dyrygent Jan Łukaszewski. Bilety dostępne w kasie muzeum. Pośrodku w okręg podobizna Mikołaja Kopernika.
W związku z 550 rocznicą urodzin i 480 rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika zapraszamy na wyjątkowy koncert upamiętniającego tego wybitnego Rodaka.
Koncert zatytułowany NICOLAO COPERNICO DEDICATUM w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis pod dyrekcją profesora sztuk muzycznych, dr Jana Łukaszewskiego, znakomitego dyrygenta i cenionego pedagoga z Gdańska planujemy zorganizować dwukrotnie. Pierwszy w przeddzień rocznicy śmierci, czyli 20 maja, kolejny 27 maja, obydwa w kościele na Zamku Wysokim.
 
W programie koncertu znajdzie się muzyka wokalna z różnych epok, od baroku przez dzieła kompozytorów romantycznych, aż po czasy współczesne. Osią kompozycyjną koncertu są utwory inspirowane postacią wielkiego astronoma „Cztery motety kopernikowskie” Tadeusza Zygfryda Kasserna ze słowami pochodzącymi z poematu religijnego Mikołaja Kopernika napisanego w języku łacińskim „Septem sidera” w tłumaczeniu Jana Kasprowicza, a także 3- częściowa kantata „Nicolao Copernico dedicatum” autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX w., mistrza chóralistyki, Andrzeja Koszewskiego do tekstów Józefa Ratajczaka. Poemat inspirowany oryginalnymi cytatami z pism Kopernika przedstawia ruch doskonały ciał niebieskich, które wiecznie i koliście toczą się po ruchomej bezmiernej kopule.
Chcemy przez ten projekt pokazać Kopernika nie tylko jako nadzwyczajnego naukowca, astronoma, matematyka, prawnika czy lekarza, ale również jako człowieka humanistę, wrażliwego na piękno wszechświata.
Będą to wyśmienite, artystyczne wydarzenia wpisujące się w obchodu roku kopernikańskiego.
Dodatkowym przeżyciem dla słuchaczy zapewne będzie miejsce i wspaniała akustyka pięknego, zamkowego wnętrza.
 
Wydarzenie sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Bilety do nabycia w zamkowych kasach biletowych.
Zapraszamy!

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78