Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Oblężenie Malborka 2024 – ruszyła sprzedaż biletów!

Inscenizacja najsłynniejszej średniowiecznej bitwy o Malbork! ⚔️
 
Organizator nocnych inscenizacji, Urząd Miasta Malborka oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, serdecznie zapraszają na spektakle wyreżyserowane przez Aleksandra Krempecia, które będzie można obejrzeć na wałach von Plauena.
 
Inscenizacja nawiązuje do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko – litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię. Jaki był dalszy bieg wydarzeń tej niezapomnianej walki? Czy zakonowi krzyżackiemu udało się odeprzeć atak króla? Dowiemy się tego przy blaskach pochodni przenosząc się w średniowieczny klimat widowiska…
 
Jak za dawnych czasów pod zamkiem obóz rozbiją rycerze. W ciągu dnia odbędą się rycerskie pojedynki i wiele średniowiecznych pokazów oraz warsztatów. W tych dniach będzie można także zwiedzać zamek. Polecamy zakup biletów on-line z uwagi na dzienny limit. www.bilety.zamek.malbork.pl
 
Inscenizację zakończy pokaz fireshow w wykonaniu Kolektywu Artystów z Całej Polski w reżyserii Sebastiana Frodymy, który od 14 lat zajmuje się widowiskami, półfinalista programu Mam talent oraz finalista konkursów Nowego Cyrku.
 
Scenariusz i reżyseria: Aleksander Krempeć
Choreografia układów walk: Patryk Kozłowski
Kompozytor i wykonawca muzyki: Marcin Rumiński – zespół Krive
____________________________
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia inscenizacji Oblężenia Malborka i przeżycia niezapomnianych emocji związanych z wyjątkową historią miasta, walkami członków bractw rycerskich i pokazami życia średniowiecznego. Już 19 i 20 lipca – tylko w Malborku. Bilety można zakupić przez portal www.eventim.pl Warto się pośpieszyć, by zarezerwować najlepsze miejsca na widowni.

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78