Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Przyszłość Biblioteki Zamkowej

Tak rysuje się przyszłość Biblioteki Zamkowej.
 
W ramach Tygodnia Bibliotek odkrywamy przed Państwem planowany finalny efekt trwającej przebudowy budynku na Przedzamczu, gdzie swoją nową siedzibę będzie miała nasza zamkowa biblioteka.
 
Obecna lokalizacja książnicy mieści się w Karwanie. Z powodu szybkiego rozwoju zbiorów miejsce to jest niewystarczające.
Muzeum Zamkowe stoi obecnie w obliczu wielkiego wyzwania, realizując projekt „Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych” finansowanego z Programu Kultura w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014–2021 oraz budżetu państwa. Kwestia koncepcji nowej biblioteki pojawiła się w momencie dyskusji nad projektem zagospodarowania zachodniego ciągu budynków gospodarczych na Przedzamczu i stworzenia tam zaplecza naukowo-badawczego Muzeum Zamkowego w Malborku. Zgodnie z tym nurtem uwzględnienie w planie stworzenia nowej przestrzeni dla zbiorów bibliotecznych, było decyzją ze wszech miar pozytywną.
Dzięki współpracy z wieloma specjalistami udało się stworzyć przestrzeń przyjazną zarówno dla czytelników, jak i bibliotekarzy. Została ona zaprojektowana w sposób umożliwiający realizację pełnego wachlarza usług bibliotecznych, znajdą się tam m.in. przestronna czytelnia, pracownia multimedialna, przestrzeń do pracy indywidualnej, osobna część przeznaczona na potrzeby zajęć edukacyjnych wraz z salką konferencyjną oraz odpowiednio wyposażone i pojemne magazyny biblioteczne. Biblioteka muzealna będzie funkcjonować na trzech poziomach, a jej powierzchnia ma wynieść 648, 58 m2, czyli dwukrotnie więcej aniżeli dotychczas.
Wizualizacja komputerowa pokazująca wygląd odbudowywanych budynków na Przedzamczu.

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78