Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Zdjęcie grupowe uczestników warsztatów
Autyzm to nie choroba czy zaburzenie, ale inny sposób postrzegania świata. Brzmi ciekawie prawda? Widzieć świat inaczej niż widzi go większość. A jednak, przytłoczeni przewagą innych, autyści często nie czują się wyjątkowi i bezpieczni. Postanowiliśmy przyczynić się do wzrostu społecznej świadomości i tolerancji, a dla samych autystów przygotować coś wyjątkowego!
 
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to ukłon w stronę autystów, ale też apel do pozostałej części społeczeństwa o zrozumienie, tolerancję i wsparcie. Spektrum autyzmu jest szerokie. Wielu autystów jest wśród nas – wyposażeni w wiedzę możemy ułatwić nasze relacje.
 
Architektura zamku malborskiego, z założenia obronna, bywa nieprzychylna. O wszystkich udogodnieniach opowiadamy w naszym cyklu #WarowniaDostępna. Z przyczyn technicznych obecnie nie możemy wprowadzić tzw „cichych godzin” dla autystów, ale postanowiliśmy dołączyć do ich święta.
 
Muzeum Zamkowe zaproponowało dwudniowe działania:
◾ 2 kwietnia przeprowadziliśmy kampanię społeczną i tego dnia każdy odwiedzający zamek otrzymał nalepkę z hasłem wspierania osób ze spektrum autyzmu.
◾ 3 kwietnia odwiedziły nas grupy z różnych ośrodków z regionu. Zamkowy Dział Edukacji przeprowadził dla nich zajęcia edukacyjne, a na końcu odbyły się wspólne warsztaty i poczęstunek.
 
Zapraszamy osoby ze spektrum autyzmu do odwiedzania nas przez cały rok. A gdyby ktoś lubił spokojniejszy czas, to poza tzw sezonem wysokim, czyli od października do maja, na ogromnym kompleksie zamkowym panuje iście kontemplacyjna cisza.

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78