Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

The European Fine Arts Fair. Targi sztuki w Maastricht.

The European Fine Arts Fair
W ubiegły weekend w Maastricht zakończyły się europejskie targi sztuki (The Europen Fine Arts Fair). Wbrew nazwie, odnoszącej się do ich lokalizacji, mają one charakter spotkania czołowych galerii i antykwariatów także spoza Europy.
Obecność blisko 200 wystawców, prezentujących wyselekcjonowaną ofertę sztuki dawnej i współczesnej, sprawia że do stolicy Limburgii ściągają tłumy zbieraczy, marszandów, kolekcjonerów prywatnych oraz instytucjonalnych.
Specyficzny rodzaj targowej oferty, sprawia że przypominają one gigantyczne muzeum, z ciekawymi i pięknymi obiektami, doskonale wyeksponowanymi i oświetlonymi. Teoretyczna możliwość nabycia każdego z pokazywanych tam dzieł, oraz rzeczywista sposobność ich dotknięcia lub bardzo bliskiego z nimi kontaktu, przypomina jednak, że nie jest to muzeum.
Korzystając z zaproszenia organizatorów tarów, zamkowa delegacja dokonała rozeznania w tegorocznej ofercie. O tym, czy malborskie zbiory uda się wzbogacić o jakieś wystawiane na targach dzieła sztuki poinformujemy w nieodległym czasie.
Stoiska wystawiennicze na targach
Stoisko wystawiennicze z wyrobami sztuki użytkowej.

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78