Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Trasa Klasztorna – nowa opcja zwiedzania

„ – Najmocniej Pana przepraszam. Właśnie zamykamy. Myślałem, że już wszyscy opuścili muzeum.
– Muzeum? Jakie muzeum? Co to jest muzeum? Ja tu mieszkam.”
 
W tym sezonie letnim mamy dla Państwa wyjątkową niespodziankę. Już 5 lipca rusza nowa trasa zwiedzania zamku – 𝗧𝗿𝗮𝘀𝗮 𝗞𝗹𝗮𝘀𝘇𝘁𝗼𝗿𝗻𝗮.
 
Wizyta w zamku malborskim jest zdecydowanie wyprawą do zamierzchłych czasów. Chcąc spotęgować to wrażenie sprawimy, że będziecie Państwo świadkami niecodziennego spotkania. Otóż na dziedzińcu Zamku Wysokiego, dzięki podróży w czasie, spotykają się dwie postacie.
Przeniesiony w czasie Kapelan Wielkiego Mistrza Vitus, spotyka kustosza Muzeum Zamkowego Jana. Ta wspólna przechadzka po współczesnym zamku jest doskonałą okazją do poznania kilku wieków historii i przemian malborskiej twierdzy.
Vitusa i Jana dzielą setki lat historii, ale zdecydowanie łączy umiłowanie tego miejsca i jego zakonnych reguł. Znalezienie się w środku tego spotkania to doskonały wgląd w rytm życia mieszkańców średniowiecznego zamku w Malborku.
 
ℹ️ Trasa Klasztorna trwa 2 godziny i prowadząc przez Wały von Plauena, Przedzamcze i Zamek Średni dociera na Zamek Wysoki, gdzie skupia się jego główna narracja.
 
Zapraszamy!

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78