Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Trwa Oblężenie Malborka

Największy w Polsce średniowieczny festiwal trwa!

Odwiedzający w ten weekend zamek malborski mogą przeżyć wspaniałą przygodę. W tych dniach zamek ożywa i przenosi się w czasie do 1410 roku, kiedy to twierdza przechodziła swoje słynne oblężenie. 

W sobotnie przedpołudnie odbył się uroczysty korowód ulicami miasta, który oficjalnie zainaugurował tegoroczne Oblężenie Malborka. 

Uczestnicy oblężenia Malborka konno w strojach stylizowanych na średniowieczne

Otwarcia wydarzenia dokonał Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku, dr hab. Janusz Trupinda, wraz z Burmistrzem Malborka – Markiem Charzewskim, proboszczem parafii rzymskokatolickiej św. Jana Chrzciciela – ks. Robertem Branickim oraz Zastępcą Dyrektora ds. marketingu i administracji – Beatą Stawarską.

Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku w otoczeniu uczestników oblężenia Malborka

Podczas wieczornej „Rycerskiej Przygody”, czyli zwiedzania zamku można „wejść” w środek tamtych wydarzeń i zobaczyć m.in. naradę krzyżacką lub lazaret pełen rannych.

kilku mężczyzn w strojach średniowiecznych rycerzy zakonnych we wnętrzu kapitularza.

Poza tym przed trzy dni można oglądać turnieje walk pieszych, konnych i łuczniczych, oglądać spektakle teatrów ulicznych i koncertach, wziąć udział w wielu warsztatach oraz kupić niecodzienną pamiątkę na jarmarku rzemiosł i zjeść coś niecodziennego na jednym z kramów.

Stoisko uczestników oblężenia Malborka. Na pierwszym planie drewniane stoły, na nich gliniane i mosiężne naczynia oraz wiklinowy kosz z pieczywem. Za stołem dwie kobiety ubrane w stroje stylizowane na średniowieczne.
Uczestnicy warsztatów kaligraficznych podczas pisania.

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78