Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Wyróżnienie w 44. Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2023

Mamy to!!! Nasza wystawa „Nigra crux mala crux. Czarna i biała legenda zakonu krzyżackiego.” z wyróżnieniem w kategorii „Wystawy Czasowe” w najważniejszym konkursie polskiego muzealnictwa.
 
Gala laureatów 𝟰𝟰. 𝗞𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀𝘂 𝗻𝗮 𝗪𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗠𝘂𝘇𝗲𝗮𝗹𝗻𝗲 𝗥𝗼𝗸𝘂 𝗦𝘆𝗯𝗶𝗹𝗹𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 odbyła się dziś w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Otworzyli ją Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Hanna Wróblewska, dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz przewodniczący jury Konkursu dr hab. Michał Woźniak.
 

– To trudne wyzwanie. 58 zgłoszeń w jednej kategorii, a wybrać trzeba tylko trzy i nagrodzić Sybillą, czyli nagrodą o której wszyscy marzą. – mówił podczas otwarcia Gali dr hab. Michał Woźniak, przewodniczący jury Konkursu.

Wyjątkowość wystawy „Nigra crux mala crux” polegała na otwarciu ważnej dyskusji, która trwa i zatacza coraz szersze kręgi oddziaływania. Ta nagroda jest tego dowodem!
 
Wystawa pozwoliła w niecodzienny sposób spojrzeć na historię zakonu krzyżackiego i zbudowaną przez wieki kulturę pamięci, której centrum jest zamek w Malborku. To historia zakonu krzyżackiego oraz wszystkiego, co działo się z nim, choć bez niego na przestrzeni wieków i co trwale zakorzeniło się w powszechnej świadomości.
 
Ta nagroda jest nie tylko uhonorowaniem wszystkich osób zaangażowanych w projekt i koncept Wystawy, ale także sukcesem dla głównego jej celu – podjęcia dialogu we współczesnym społeczeństwie.
 
To także 70 000 zwiedzających, dziesiątki artykułów i materiałów naukowych, spotkań, konferencji, sympozjów, wiele projektów około wystawowych i edukacyjnych zrealizowanych z udziałem ponad 4000 uczestników.
 
Dziękujemy za to wyróżnienie.
 
Organizatorami konkursu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Muzeów, a partnerem tegorocznej edycji – Muzeum Architektury we Wrocławiu.
 
Zdjęcie: Narodowy Instytut Muzeów

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78