Dziś muzeum czynne jest w godzinach: 9:00 - 20:00 ostatnie wejście na Trasę Zamkową - Historyczną o godz. 17.00

Aktualności

Złota Pinezka od Google Maps dla Muzeum Zamkowego

Złota pinezka. Na jasnym kamiennym postumencie napis Złota pinezka 2023 Zamek w Malborku.Górny element wystający z postumentu wykonany z drewna, kształtem przypomina pinezkę z okrągłym otworem pośrodku. W tle zamek w Malborku od strony rzeki Nogat.

Złota Pinezka dla Zamku w Malborku

Google ogłasza laureatów Złotych Pinezek 

Zamek w Malborku znalazł się wśród szesnastu zamków i pałaców wyróżnionych w kolejnej edycji Złotych Pinezek. Statuetka trafia do miejsc najbardziej docenianych przez  użytkowników i użytkowniczki Map Google – po jednym z każdego województwa. Wśród laureatów znalazły się dwa zamki królewskie – ten na Wawelu i ten w Warszawie – ale także m.in. Muzeum Zamek w Gołuchowie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce czy Pałac Branickich. Ciekawostki o wszystkich laureatach oraz podróżnicze porady można znaleźć w bezpłatnym e-booku Szlakiem zamków i pałaców”, który dostępny jest do pobrania na stronie www.zlotepinezki.pl.

To już trzecia odsłona Złotych Pinezek, wyróżnienia, które otrzymują najbardziej doceniane przez użytkowników i użytkowniczki Map Google miejsca w całej Polsce. W 2020 roku nagrodzonych zostało 16 atrakcji turystycznych, z kolei z zeszłym roku statuetki trafiły do 15 parków i rezerwatów przyrody. W tym sezonie letnim Google prezentuje listę zamków i pałaców – te najbardziej wyjątkowe w każdym z województw, otrzymają statuetkę Złotej Pinezki. 

Tegoroczne Złote Pinezki trafiają do wyjątkowych miejsc, które opowiadają polską historię, prezentują bogactwo stylów architektonicznych i przypominają o wielu ważnych postaciach. Zamki i pałace, bo o nich mowa, są często odwiedzane i wysoko oceniane przez użytkowników i użytkowniczki Map Google – to ich pozostawione opinie wpływają na to, które miejsca nagradzamy.  Serdecznie gratulujemy wszystkim pracownikom i pracowniczkom, opiekującym się Zamkiem w Malborku. Cieszymy się, że ich codzienna praca została doceniona, a o Zamku, największym gotyckim zespołem zamkowym na świecie, dowie się jeszcze więcej osób. Mamy nadzieję, że lista laureatów Złotych Pinezek 2023 stanie się dla wielu turystów szlakiem podróży, nie tylko w lecie – komentuje Elżbieta Różalska z Google Polska.

Zamek w Malborku z drugą Złotą Pinezką

Użytkownicy i użytkowniczki Map Google najwyżej w województwie pomorskim ocenili Zamek w Malborku, który uzyskał ocenę 4,8 i zgromadził ponad 51 tysięcy opinii. To już drugie wyróżnienie dla Zamku – pierwszą Złotą Pinezkę zabytek otrzymał w 2020 roku, kiedy to wyłoniono laureatów w kategorii: atrakcje turystyczne. Zamek w Malborku jest najwspanialszym zamkiem średniowiecznej Europy, wyróżnionym na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest największym gotyckim zespołem zamkowym na świecie, o powierzchni około 21 hektarów, oraz arcydziełem architektury obronnej i rezydencjonalnej późnego średniowiecza. Budowę zamku rozpoczęli Krzyżacy w XIII wieku. Trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim składa się z Zamku Niskiego, Zamku Średniego i Zamku Wysokiego. Najpiękniejszy widok na zamek jest od strony rzeki – Nogatu – a z zamkowej wieży rozpościera się wyjątkowo malownicza panorama okolicy. W 2021 r. zamek odwiedziło ponad 300 tysięcy turystów z 84 krajów.

 

Dziękujemy Państwu za wszystkie oddane głosy.

Bilety

Kup bilet w naszym systemie online

Godziny otwarcia

  • Pn - Ndz:9:00 - 20:00
Wystawy
  • Wt - Ndz:9:00 - 19:00

Kontakt

Informacja turystyczna

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78