Visiting hours today: 9:00 - 20:00

News

The Dragon Boat Regatta of the Cultural Institution

Grafika informująca o regatach Smoczych Łodzi. W lewym górnym rogu logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Po lewej stronie zdjęcie z wyścigu smoczych łodzi. Po prawej napis Smocze Łodzie 2023. Trzynaste regaty instytucji kultury, nabrzeże ołowianki godzina 16 - 19.Poniżej loga instytucji kultury
Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury
 
Osiem załóg zmierzy się w XIII edycji Regat na wodach Motławy. My jesteśmy jedną z nich!
Organizowane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku regaty to nie tylko okazja do rywalizacji i sportowych emocji, ale także do nawiązywania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i promocji kultury.
 
Podczas XIII edycji na starcie zobaczyć będzie można: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Zamkowe w Malborku, Akwarium Gdyńskie, Hevelianum oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.
 
Dwudziestoosobowe załogi rywalizują na dystansie ok. 250 metrów.
W zawodach liczy się siła, wytrzymałość, a przede wszystkim technika i synchronizacja wiosłowania, dlatego treningi naszej zamkowej ekipy odbywają się regularnie.
Drużyna Muzeum Zamkowego w Malborku płynie smoczą łodzią po Motławie
Drużyna Muzeum Zamkowego podczas treningu na rzece Nogat.
Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest puchar przechodni ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego, które równocześnie jest patronem i mecenasem regat. Jak co roku w przygotowaniu wydarzenia pomaga Morski Robotniczy Klub Sportowy w Gdańsku pod przewodnictwem Prezesa – Włodzimierza Schmidta. Sekcja Łodzi Smoczych Klubu zapewnia sprzęt oraz fachową obsługę podczas wyścigów, pomaga też w profesjonalnym przygotowaniu do zawodów. Patronat medialny nad XIII Regatami Smoczych Łodzi Instytucji Kultury objęło: Radio Gdańsk, Zawsze Pomorze, TVP Gdańsk oraz portal Trójmiasto.pl.
 
Zapraszamy do kibicowania 26 maja od godz. 16.00!

Tickets

Buy tickets online

Opening Hours

  • Mon - Sun:9:00 - 20:00
Exhibitions
  • Tue - Sun:9:00 - 19:00

Contact

Tourist Information

  • +48 55 647 08 00
  • +48 55 647 09 02
  • +48 55 647 09 78